Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

Ceny energií, a to zejména elektřiny, se prudce zvyšují již od roku 2018. Ačkoliv se hovořilo o tom, že Češi platí jednu z nejnižších cen, opak je pravdou, zejména při přepočtu na kupní sílu. Pojďme se zaměřit na to, co vše do výpočtu nákladů za vytápění zahrnout. Také si ukážeme, za jakých podmínek je lepší pro vytápění využívat elektřinu a za jakých plyn.

  • 18. ledna 2021

Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

main-article
main-article

Vyúčtování plynu: Jak se vyznat ve faktuře za plyn?

Přišla faktura za plyn a vám se ze všech těch čísel zamotala hlava? Nezoufejte, nejste sami. Každý dodavatel plynu se sice dušuje, že jeho vyúčtování je nejpřehlednější pod sluncem, z vlastní zkušenosti víme, že to nemusí být pravda. Rozhodli jsme se ukázat na vzorové faktuře, s čím se můžete ve vyúčtování setkat, jak se ve všech těch číslech vyznat a kde se konečná částka za plyn vlastně bere.

  • 20. července 2020
main-article

Známe skladbu ceny plynu v roce 2020

Využíváte v domácnosti plyn a rádi byste trochu snížili konečnou částku, která se objevuje na faktuře od vašeho dodavatele? Pokud chcete najít skulinky, kde by se dalo ušetřit, nejprve byste si měli zjistit, za co přesně vlastně platíte.

  • 29. června 2020
main-article

Distribuce plynu v roce 2020: Kolik si připlatíte?

S novým rokem přicházejí v platnost také nové ceníky dodavatelů plynu. Připlatíte si, budete-li v roce 2020 chtít vytápět, vařit či ohřívat vodu plynem? A nebo si naopak budete mnout ruce? Zjistěte, jaké jsou indikativní ceny plynu pro první čtvrtletí tohoto roku a zda se jich dodavatelé doopravdy drží.

  • 27. ledna 2020
main-article

Jaká je indikativní cena plynu a co znamená?

Zajímá vás, jakou marži si stanovuje váš dodavatel plynu? Zjistěte, co je to indikativní cena plynu a jak vám pomůže v orientaci v různých nabídkách na trhu.

  • 14. října 2019
main-article

Distribuce plynu v ČR: Víte, kdo je distributor a dodavatel?

Než k vám plyn doputuje, urazí poměrně dlouhou cestu. K distribuci plynu se váže spousta informací a zajímavostí. Kdo je distributor a kdo dodavatel? Z kolika částí se cena na vaší faktuře skládá? Odpovědi na tyto a jiné otázky se dozvíte v tomto článku.

  • 25. září 2019

Starší články

Zavřít okno