Plyn v roce 2021: Můžeme očekávat další zlevňování?

Plyn pod vlivem nižších cen na energetických burzách v roce 2020 zlevnil. Za vším stojí propad ekonomiky v důsledku pandemie koronaviru. Jak to bude s plynem vypadat v roce 2021? Můžeme se dočkat ještě dalšího zlevňování?

  • 22. února 2021

Plyn v roce 2021: Můžeme očekávat další zlevňování?

main-article
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020
main-article

Nepodepisujte smlouvu šmejdům. Za „výhodné“ aukce elektřiny vám hrozí vysoké pokuty

Zazvoní vám u dveří nebo vám zatelefonují. A slíbí, že vám zajistí nejnižší možnou cenu elektřiny nebo plynu. Nakonec z vás vymámí zřetelné ANO a vy si v následujících letech nebudete moci sami vybrat dodavatele energie. Nebo zaplatíte vysokou pokutu, pokud budete chtít od smlouvy odstoupit. Na co si dát pozor?

  • 7. července 2020
main-article

Ceny plynu klesají na rekordní úroveň. Dočkáme se záporných cen?

Na trhu zemního plynu jsme v souvislostí s pandemií koronaviru svědky rekordně nízkých cen. Zemní plyn se na burze aktuálně obchoduje za přibližně 1,6 dolarů/MMBtu. Zásobníky se plní, a tak se nabízí otázka, zda se můžeme dočkat dokonce záporných cen plynu, jako se tomu stalo u ropy ve Spojených státech?

  • 2. července 2020
main-article

5 největších výhod plynových elektráren

Plynové elektrárny jsou zajímavou alternativou jak k uhlí, tak k obnovitelným zdrojům. Například v Německu se rozhodli vsadit na plynové elektrárny energetickou budoucnost země – jaderné elektrárny v zemi by měly být odstaveny do roku 2022 a co nejrychlejší konec si Německo přeje i pro uhlí. Jaké výhody mají paroplynové elektrárny? Podívejte se na ty největší z nich.

  • 22. června 2020
main-article

Koronavirus poslal ceny plynu dolů, dodavatelé zlevňují

Cena plynu na světových burzách se v posledních dnech dostává na svá historická minima a pomalu se začíná hovořit o možnosti, že se zemní plyn bude obchodovat dokonce za zápornou hodnotu, stejně jako před několika málo týdny ropa. Mohou se čeští spotřebitelé těšit na podobné úspory jako v případě benzínu či nafty, a nebo pokles cen v konečném výsledku nebude až tak výrazný?

  • 4. června 2020

Starší články

Zavřít okno