Jak se vyvíjí ceny energií a ropy během pandemie koronaviru?

Pandemie koronaviru zasáhla do našeho každodenního života. Kromě různých opatření pro ochranu zdraví obyvatel se zákazy týkají uzavření prodejen a provozoven. Výrobu pozastavují i velké výrobní společnosti. Všechna tato omezení se projevují nižší poptávkou po průmyslových a energetických komoditách.

  • 7. května 2020

Jak se vyvíjí ceny energií a ropy během pandemie koronaviru?

main-article
main-article

Plynový kotel z pohledu účetnictví a daní

Během podnikání se musíte vypořádat s různými situacemi. Některé jsou radostné, jiné už méně. Představte si například takový nákup nového plynového kotle. Jen myšlenka na příjemné teplo, které se bude šířit pracovištěm zahřeje u srdce. Bohužel, ten stejný kotel vás může také pěkně potrápit. A to hned, jakmile začnete řešit jeho daňové a účetní dopady.

  • 23. ledna 2020
main-article

Kotlíkové dotace: jak je získat?

Kotlíkové dotace jsou velmi oblíbené, protože umožňují získat zpět až 80 % nákladů na nákup nového zdroje vytápění. Kvůli vysokému zájmu žadatelů však není jednoduché na ně dosáhnout. Letos vstupují do poslední vlny, máte tak poslední šanci čerpat štědrý příspěvek. Zjistěte, jak kotlíkové dotace získat a na jaké druhy vytápění je lze využít.

  • 2. ledna 2020
main-article

Na kolik vyjde přestavba automobilu na LPG?

S autem na LPG budete jezdit o polovinu levněji než s benzinovým motorem. Přesto vás od koupě odrazují vyšší náklady na jeho pořízení a údržbu? Pokud jezdíte pravidelně, vrátí se vám vložená investice už během jednoho roku. Zjistěte, na kolik vyjde přestavba auta na LPG a zda se vám vyplatí.

  • 19. prosince 2019
main-article

7 mýtů, které se točí kolem změny dodavatele plynu. Odhalte je a ušetřete

Jaké nástrahy mohou čekat v online kalkulačkách plynu a o kolik se dají snížit měsíční platby za plyn vhodnou změnou dodavatele? Vyvrátíme nejčastější mýty a polopravdy, které se vztahují k výběru dodávek plynu od nové firmy a podíváme se i na oblíbené fígle nepoctivých energetických společností, které chtějí chytit nepozorného odběratele do pasti téměř nekonečné smlouvy na plyn.

  • 16. prosince 2019
main-article

Jaká je indikativní cena plynu a co znamená?

Zajímá vás, jakou marži si stanovuje váš dodavatel plynu? Zjistěte, co je to indikativní cena plynu a jak vám pomůže v orientaci v různých nabídkách na trhu.

  • 14. října 2019

Starší články

Zavřít okno