Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

Na první pohled může nákup plynu vypadat poměrně snadno – dodavatelé pořídí potřebné množství komodity na burze a pak ji s marží přeprodají konečným zákazníkům. Je však realita opravdu tak jednoduchá? Nahlédněte s námi do zákulisí a zjistěte, jak nakupuje plyn český dodavatel ze 17 letou tradicí, společnost Centropol.

  • 6. ledna 2020

Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

main-article
main-article

Boj s energetickými šmejdy nabírá na obrátkách, Energetická deklarace zpřísnila

Energetická deklarace, která začátkem tohoto roku vznikla, aby chránila spotřebitele před takzvanými energetickými šmejdy, se včera dočkala své první aktualizace. Druhá verze je značně přísnější a nemohou ji podepsat aukční nebo zprostředkovatelské společnosti. Co s sebou nová Deklarace přinese a proč byly změny nevyhnutelné?

  • 12. prosince 2019
main-article

Centropol: jsme a budeme levnější než tradiční dodavatelé elektřiny a plynu

Zatímco většina dodavatelů kvůli růstu cen elektřiny na velkoobchodních trzích ceny pro koncové zákazníky v tomto roce zvyšovala, naše společnost držela ceny pro zákazníky stabilní. Navíc jsme pro ně zajistili výrazné slevy na nákup a instalaci tepelného čerpadla nebo jim umožnili levněji získat nový plynový kotel, říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a komunikace společnosti Centropol.

  • 5. prosince 2019
main-article

5 tipů, jak ušetřit za topení plynem

Víte, že ročně můžete ušetřit tisíce korun jen tím, že budete správně topit? Naše tipy vám pomohou zamezit zbytečným teplotním ztrátám, kvůli kterým platíte za plyn víc, než je potřeba. Čtěte dál pro více informací.

  • 21. října 2019
main-article

Distribuce plynu v ČR: Víte, kdo je distributor a dodavatel?

Než k vám plyn doputuje, urazí poměrně dlouhou cestu. K distribuci plynu se váže spousta informací a zajímavostí. Kdo je distributor a kdo dodavatel? Z kolika částí se cena na vaší faktuře skládá? Odpovědi na tyto a jiné otázky se dozvíte v tomto článku.

  • 25. září 2019
main-article

Jak změnit dodavatele plynu nebo elektřiny?

V roce 2018 změnil dodavatele energií rekordní počet domácností. V případě elektřiny se jednalo o 371 299 domácnosti a k jinému dodavateli plynu přešlo ve stejném období 261 354 domácností. Nepatříte mezi ně, ale máte pocit, že by vám u jiného dodavatele energií mohlo být lépe? Přinášíme návod, jak vaši situaci snadno změnit.

  • 5. září 2019

Starší články

Zavřít okno