Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

Ceny energií, a to zejména elektřiny, se prudce zvyšují již od roku 2018. Ačkoliv se hovořilo o tom, že Češi platí jednu z nejnižších cen, opak je pravdou, zejména při přepočtu na kupní sílu. Pojďme se zaměřit na to, co vše do výpočtu nákladů za vytápění zahrnout. Také si ukážeme, za jakých podmínek je lepší pro vytápění využívat elektřinu a za jakých plyn.

  • 18. ledna 2021

Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

main-article
main-article

Plynový kotel: kam a jak ho nejvhodněji umístit?

Čeká vás výměna kotle a uvažujete, kam ho nejlépe umístit, aby vám nenarušil design vašeho domova? Nejde však jen o design, ale i o vaši bezpečnost a normy. Přinášíme tipy, kam s ním.

  • 16. listopadu 2020
main-article

Nejčastější problémy plynových kotlů a jak s nimi naložit

I když se to nezdá, topná sezona se opět pomalu blíží. Poradíme vám, jaké problémy mohou potkat váš kotel a jak si s nimi poradit.

  • 19. října 2020
main-article

Vyplatí se vyměnit staré vafky za plynový kotel?

Staré vafky neboli také WAW nalezneme i v dnešní době ve velkém množství činžovních bytů. Vyplatí se jejich výměna?

  • 29. září 2020
main-article

Plyn jako zelený zdroj? Podívejte se na srovnání s uhlím

Zemní plyn jako zdroj energie se těší čím dál větší oblibě. Mohou za to mimo jiné výrazně nižší emise při jeho spalování a to zejména oproti uhlí. Plyn se tak logicky dostal do popředí zájmu při mezinárodních snahách o uhlíkovou neutralitu. Podívejte se na srovnání zemního plynu a uhlí, rozdíly zdaleka nejsou jen v emisích.

  • 31. srpna 2020
main-article

Topení dřevem, uhlím, plynem nebo elektřinou – co je nejlevnější?

Vybíráte si nový zdroj topení do rodinného domu nebo vás čeká rekonstrukce? Zvolit ten nejlepší způsob vytápění není jednoduché, protože se pro každou domácnost hodí jiné řešení. Zjistěte, co je potřeba vzít v úvahu a jaké topení vás vyjde nejlevněji.

  • 27. července 2020

Starší články

Zavřít okno