Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Údržbu plynového kotle nezanedbávejte. Po zimě, kdy byl kotel v největším zápřahu, je důležité prohlédnout celý topný systém. Pravidelná údržba vám ušetří spoustu peněz. Jak má taková údržba vypadat a co pro ní můžete udělat vy sami? Více v článku.

  • 13. ledna 2020

Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

main-article
main-article

3 důvody, proč přejít na topení plynem

Topení plynem v domácnostech je v posledních letech čím dál populárnější. Faktorů, které hovoří ve prospěch tohoto způsobu vytápění je hned několik. Podívejme se na tři hlavní důvody, proč topit plynem.

  • 23. prosince 2019
main-article

Distribuční cena plynu 2020: Domácnosti, které jím vytápějí, výrazně ušetří

Energetický regulační úřad zveřejnil rozhodnutí, které stanovuje regulované ceny zemního plynu pro rok 2020. V průměru se regulovaná část ceny plynu mírně zvýší, ale přesto by domácnosti měly v příštím roce ušetřit. Výrazné úspory se dočkají zejména domácnosti, které plynem vytápí.

  • 2. prosince 2019
main-article

Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

V klimatických podmínkách České republiky tepelné čerpadlo nestačí na vytápění v největších mrazech. Na pár dní v roce je potřeba zapojit záložní zdroj - to je ve většině případů elektrokotel. Tepelné čerpadlo lze však instalovat i v kombinaci s plynovým kotlem, což se hodí především v případě, že ho již máte v domácnosti. Zjistěte, zda se tato kombinace vyplatí.

  • 31. října 2019
main-article

Cenu plynu doporučujeme fixovat na 2 roky, říká manažer nákupu komodit Vít Brůha

Zdražení elektřiny se podle posledních předpovědí nevyhneme, můžeme čekat zdražování i u plynu? Ptali jsme se Víta Brůhy, manažera nákupu komodit společnosti CENTROPOL ENERGY, a.s.

  • 29. října 2019
main-article

5 tipů, jak ušetřit za topení plynem

Víte, že ročně můžete ušetřit tisíce korun jen tím, že budete správně topit? Naše tipy vám pomohou zamezit zbytečným teplotním ztrátám, kvůli kterým platíte za plyn víc, než je potřeba. Čtěte dál pro více informací.

  • 21. října 2019

Starší články

Zavřít okno