Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

Zemní plyn a jeho úloha v energetice Evropy je v posledních měsících velmi diskutovaným tématem. Jedni plyn vnímají jako ideální most, který evropské země přenese do éry obnovitelných zdrojů, druzí v něm vidí jen další fosilní palivo. Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

  • 12. dubna 2021

Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

main-article
main-article

Zelený plyn: Má plyn z biomasy šanci na uplatnění?

O bioplynu jsme už slyšeli. Má ale reálnou šanci, že se jeho použití bude rozrůstat? A tipnete si, kolik je u nás provozoven, které bioplyn produkují? Zeptali jsme se odborníka a jeho odpovědi vás možná překvapí.

  • 1. března 2021
main-article

Jak správně nastavit kondenzační kotel?

Věděli jste, že správným nastavením vašeho kondenzačního kotle můžete ušetřit až několik tisíc korun za rok? Přinášíme tipy, aby váš kotel správně fungoval a vám neutekla ani koruna navíc.

  • 2. listopadu 2020
main-article

Distribuce plynu v příštích pěti letech podraží, predikuje ERÚ

Energetický regulační úřad zveřejnil zásady cenové regulace pro následujících pět let. Součástí dokumentu je predikce cen distribuce zemního plynu. Bude se zdražovat, nejvíce pak v Praze. Jako důvod uvádí regulátor trhu nutné investice do zastaralých plynovodů.

  • 26. října 2020
main-article

Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

Podle posledních zpráv je v České republice stále více aktivních plynových přípojek. Jsou tím hlavním důvodem dotace? A topíte vy sami plynem? Čísla vás možná překvapí.

  • 2. října 2020
main-article

Turecko objevilo plyn. Jak zahýbe s trhem?

Turecko objevilo největší zásoby zemního plynu ve své historii. Naleziště v Černém moři obsahuje 320 miliard kubických metrů metanu. Prezident Erdogan by chtěl začít s těžbou pro komerční využití v roce 2023 a upozornil na možnost dalších nálezů v této oblasti.

  • 19. září 2020

Starší články

Zavřít okno