Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

Na první pohled může nákup plynu vypadat poměrně snadno – dodavatelé pořídí potřebné množství komodity na burze a pak ji s marží přeprodají konečným zákazníkům. Je však realita opravdu tak jednoduchá? Nahlédněte s námi do zákulisí a zjistěte, jak nakupuje plyn český dodavatel ze 17 letou tradicí, společnost Centropol.

  • 6. ledna 2020

Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

main-article
main-article

Polsko nebude od 2022 dovážet plyn z Ruska

Pro většinu zemí východní Evropy je plyn vytěžený v Rusku naprosto klíčový. Nejinak je tomu dlouhodobě i v Polsku. Poláci se však se závislostí na ruském dovozu nehodlají smířit a od roku 2022 by chtěli být zcela nezávislí na plynu z této východní mocnosti. Důležitou roli v tom má sehrát LNG.

  • 30. prosince 2019
main-article

7 mýtů, které se točí kolem změny dodavatele plynu. Odhalte je a ušetřete

Jaké nástrahy mohou čekat v online kalkulačkách plynu a o kolik se dají snížit měsíční platby za plyn vhodnou změnou dodavatele? Vyvrátíme nejčastější mýty a polopravdy, které se vztahují k výběru dodávek plynu od nové firmy a podíváme se i na oblíbené fígle nepoctivých energetických společností, které chtějí chytit nepozorného odběratele do pasti téměř nekonečné smlouvy na plyn.

  • 16. prosince 2019
main-article

Těžba plynu v ČR: Jsme plynová velmoc?

Největšími zásobami zemního plynu stejně jako ropy v Evropě se může pochlubit Rusko. Nicméně i Česká republika má svoje ložiska, kde se plyn těží. Víte, kde a jak velké zásoby zemního plynu se u nás vyskytují? A pokrývají tyto zásoby naši spotřebu?

  • 25. listopadu 2019
main-article

Češi letos platí jedny z nejvyšších cen plynu v Evropě podle kupní síly

U nás platíme 3. nejvyšší ceny plynu v Evropě při spotřebě za vaření a ohřev vody v bytech a 4. nejdražší při spotřebě v rodinných domech. Výsledky ukázalo srovnání cen plynu mezi evropskými domácnostmi podle kupní síly v první polovině roku 2019. Data sesbírali pracovníci Eurostatu. Odhalili také, že v žebříčku drahého plynu pro rodiny žijící v bytech, jsou na tom ještě hůře Slováci.

  • 18. listopadu 2019
main-article

Je LNG novou nadějí na cenově dostupný plyn?

LNG, neboli zkapalněný zemní plyn, je v poslední době zmiňován především v souvislosti s dopravou, kde by tato surovina mohla do budoucna představovat ekologičtější palivo. LNG navíc může konkurovat ruskému plynu. Jaké jsou hlavní výhody zkapalněného zemního plynu a kdo ho do Evropy dováží? Můžeme se díky LNG těšit na zlevňování plynu?

  • 11. listopadu 2019

Starší články

Zavřít okno