Zaskočila vás faktura za plyn? Dejte si pozor na odečet odhadem distributora

Existují 3 způsoby, jak může distributor určit vaši spotřebu plynu – odečet plynoměru provede na místě jeho pracovník, uděláte si ho sami, nebo distributor vaši spotřebu prostě odhadne. Co když vám ale přišlo vyúčtování na základě odhadu, který má k reálné spotřebě na míle daleko?

  • 13. července 2020

Zaskočila vás faktura za plyn? Dejte si pozor na odečet odhadem distributora

main-article
main-article

Ceny plynu klesají na rekordní úroveň. Dočkáme se záporných cen?

Na trhu zemního plynu jsme v souvislostí s pandemií koronaviru svědky rekordně nízkých cen. Zemní plyn se na burze aktuálně obchoduje za přibližně 1,6 dolarů/MMBtu. Zásobníky se plní, a tak se nabízí otázka, zda se můžeme dočkat dokonce záporných cen plynu, jako se tomu stalo u ropy ve Spojených státech?

  • 2. července 2020
main-article

Známe skladbu ceny plynu v roce 2020

Využíváte v domácnosti plyn a rádi byste trochu snížili konečnou částku, která se objevuje na faktuře od vašeho dodavatele? Pokud chcete najít skulinky, kde by se dalo ušetřit, nejprve byste si měli zjistit, za co přesně vlastně platíte.

  • 29. června 2020
main-article

Jak na odečet plynu?

Schopnost správně číst údaje z vašeho plynoměru se vám bude hodit nejen při samoodečtu spotřeby, ale také při kontrole faktur a vašich výdajů. Vyznáte se ve všech údajích na plynoměru a víte jak funguje systém záloh? Shrnuli jsme pro vás důležité informace o odečtu plynu.

  • 26. června 2020
main-article

5 největších výhod plynových elektráren

Plynové elektrárny jsou zajímavou alternativou jak k uhlí, tak k obnovitelným zdrojům. Například v Německu se rozhodli vsadit na plynové elektrárny energetickou budoucnost země – jaderné elektrárny v zemi by měly být odstaveny do roku 2022 a co nejrychlejší konec si Německo přeje i pro uhlí. Jaké výhody mají paroplynové elektrárny? Podívejte se na ty největší z nich.

  • 22. června 2020
main-article

Akademik Čerskij připraven. Může výstavba Nord Stream 2 pokračovat?

Na začátku května připlula do Baltského moře ruská loď Akademik Čerskij. Právě toto plavidlo by mělo vyřešit problémy s výstavbou plynovodu Nord Stream 2, které nastaly po amerických sankcích. Znamená to, že se pokládání zbytku potrubí v příštích dnech může rozběhnout?

  • 8. června 2020

Starší články

Zavřít okno