Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

Podle posledních zpráv je v České republice stále více aktivních plynových přípojek. Jsou tím hlavním důvodem dotace? A topíte vy sami plynem? Čísla vás možná překvapí.

  • 2. října 2020

Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

main-article
main-article

Turecko objevilo plyn. Jak zahýbe s trhem?

Turecko objevilo největší zásoby zemního plynu ve své historii. Naleziště v Černém moři obsahuje 320 miliard kubických metrů metanu. Prezident Erdogan by chtěl začít s těžbou pro komerční využití v roce 2023 a upozornil na možnost dalších nálezů v této oblasti.

  • 19. září 2020
main-article

Spotřeba plynu klesá, jeho využití ale setrvale roste

Zajímá vás, nakolik české domácnosti využívají zemní plyn? Klesá jeho spotřeba, nebo naopak stoupá? Podívali jsme se za vás do statistik českých úřadů a zjistili zajímavé informace. Pojďte se s námi podívat, jak si zemní plyn u českých domácností vede.

  • 14. září 2020
main-article

Jak přepočítat m3 zemního plynu na kWh?

Pamatujete si na převody jednotek v hodinách matematiky na základní škole? A co převod m3 na kWh, který se hodí každému, kdo používá plyn? Je to jednodušší, než si myslíte. Ukážeme vám, jak na to.

  • 7. září 2020
main-article

Plyn jako zelený zdroj? Podívejte se na srovnání s uhlím

Zemní plyn jako zdroj energie se těší čím dál větší oblibě. Mohou za to mimo jiné výrazně nižší emise při jeho spalování a to zejména oproti uhlí. Plyn se tak logicky dostal do popředí zájmu při mezinárodních snahách o uhlíkovou neutralitu. Podívejte se na srovnání zemního plynu a uhlí, rozdíly zdaleka nejsou jen v emisích.

  • 31. srpna 2020
main-article

5 věcí, které byste měli vědět o projektu SecureGas

Už jste něco zaslechli o projektu SecureGas financovaném Evropskou unií? V českých médiích se o něm moc nedozvíte. My jsme pro vás však zjistili to nejdůležitější. Jeho cíle jsou více než zajímavé.

  • 24. srpna 2020

Starší články

Zavřít okno