Vyúčtování plynu: Jak se vyznat ve faktuře za plyn?

Přišla faktura za plyn a vám se ze všech těch čísel zamotala hlava? Nezoufejte, nejste sami. Každý dodavatel plynu se sice dušuje, že jeho vyúčtování je nejpřehlednější pod sluncem, z vlastní zkušenosti víme, že to nemusí být pravda. Rozhodli jsme se ukázat na vzorové faktuře, s čím se můžete ve vyúčtování setkat, jak se ve všech těch číslech vyznat a kde se konečná částka za plyn vlastně bere.

  • 20. července 2020

Vyúčtování plynu: Jak se vyznat ve faktuře za plyn?

main-article
main-article

Zaskočila vás faktura za plyn? Dejte si pozor na odečet odhadem distributora

Existují 3 způsoby, jak může distributor určit vaši spotřebu plynu – odečet plynoměru provede na místě jeho pracovník, uděláte si ho sami, nebo distributor vaši spotřebu prostě odhadne. Co když vám ale přišlo vyúčtování na základě odhadu, který má k reálné spotřebě na míle daleko?

  • 13. července 2020
main-article

Jak na odečet plynu?

Schopnost správně číst údaje z vašeho plynoměru se vám bude hodit nejen při samoodečtu spotřeby, ale také při kontrole faktur a vašich výdajů. Vyznáte se ve všech údajích na plynoměru a víte jak funguje systém záloh? Shrnuli jsme pro vás důležité informace o odečtu plynu.

  • 26. června 2020
main-article

Vyúčtování energií: Jak se vyhnout nedoplatku?

Také patříte mezi odběratele energií, kteří každý měsíc pošlou dodavatelům zálohy bez většího rozmýšlení a spoléhají na to, že tuhá zima, dlouhá topná sezóna a nebo nevhodně zvolený tarif je nemohou překvapit? V tom případě si nastavení záloh raději překontrolujte a ujistěte se, že máte jejich výši stanovenou správně. Zjistěte, jak na to, aby vás příští vyúčtování nepřekvapilo nedoplatkem.

  • 27. dubna 2020
Zavřít okno