Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

V klimatických podmínkách České republiky tepelné čerpadlo nestačí na vytápění v největších mrazech. Na pár dní v roce je potřeba zapojit záložní zdroj - to je ve většině případů elektrokotel. Tepelné čerpadlo lze však instalovat i v kombinaci s plynovým kotlem, což se hodí především v případě, že ho již máte v domácnosti. Zjistěte, zda se tato kombinace vyplatí.

  • 16. března 2020

Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

main-article
main-article

Vytápění plynem nebo elektřinou? Spočítejte si, kolik ušetříte

Odpovědět na otázku, zda je výhodnější topit elektřinou či plynem je stejně komplikované, jako určit, zda byla první slepice nebo vejce. Záleží na mnoha faktorech, a i když oba způsoby mají své příznivce, kteří by odpřisáhli, že jde o tu nejlepší variantu, jediná správná možnost bohužel neexistuje. Podle čeho se tedy rozhodnout, jaký způsob vytápění je nejlepší? A který nejméně zatíží peněženku?

  • 27. února 2020
main-article

Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Údržbu plynového kotle nezanedbávejte. Po zimě, kdy byl kotel v největším zápřahu, je důležité prohlédnout celý topný systém. Pravidelná údržba vám ušetří spoustu peněz. Jak má taková údržba vypadat a co pro ní můžete udělat vy sami? Více v článku.

  • 13. ledna 2020
main-article

Je výhodnější topit uhlím nebo plynem? Závěry vás překvapí

Topná sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho domácností si klade otázku, jak ušetřit na účtech za vytápění. V dnešní době existuje řada možností, jak v domácnosti zajistit příjemnou teplotu, i když venku mrzne. Mezi nejoblíbenější způsoby patří vytápění uhlím a plynem. Která z těchto variant je výhodnější? Pokud se domníváte, že trumfy leží jednoznačně na straně uhlí, možná budete překvapeni.

  • 16. září 2019
main-article

Vyznejte se v plynových kotlích: Účinnost vás u těch nejnovějších překvapí

V posledních letech zaznamenaly plynové kotle v českých domácnostech opět boom a vděčí za to nejen kotlíkovým dotacím, které je možné na jejich nákup využít. Nejmodernější plynové kotle se vyznačují vysokou účinností, dlouhou životností, ekologický a pohodlný provoz – díky tomu se hodí pro vytápění téměř všech objektů. Zjistěte, jak zvolit spolehlivý plynový kotel a na co si dát při výběru pozor.

  • 9. září 2019
main-article

Revize plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Revize a pravidelné kontroly mohou majitele plynových kotlů pěkně potrápit. Zvlášť, když netuší, zda jsou pro ně povinné a kdy je nejvhodnější čas pro jejich realizaci. Zjistěte vše, co o servisu a revizích plynových zařízení potřebujete vědět předtím, než si pozvete domů technika.

  • 1. září 2019

Starší články

Zavřít okno