Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Údržbu plynového kotle nezanedbávejte. Po zimě, kdy byl kotel v největším zápřahu, je důležité prohlédnout celý topný systém. Pravidelná údržba vám ušetří spoustu peněz. Jak má taková údržba vypadat a co pro ní můžete udělat vy sami? Více v článku.

  • 13. ledna 2020

Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

main-article
main-article

Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

V klimatických podmínkách České republiky tepelné čerpadlo nestačí na vytápění v největších mrazech. Na pár dní v roce je potřeba zapojit záložní zdroj - to je ve většině případů elektrokotel. Tepelné čerpadlo lze však instalovat i v kombinaci s plynovým kotlem, což se hodí především v případě, že ho již máte v domácnosti. Zjistěte, zda se tato kombinace vyplatí.

  • 31. října 2019
main-article

Je výhodnější topit uhlím nebo plynem? Závěry vás překvapí

Topná sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho domácností si klade otázku, jak ušetřit na účtech za vytápění. V dnešní době existuje řada možností, jak v domácnosti zajistit příjemnou teplotu, i když venku mrzne. Mezi nejoblíbenější způsoby patří vytápění uhlím a plynem. Která z těchto variant je výhodnější? Pokud se domníváte, že trumfy leží jednoznačně na straně uhlí, možná budete překvapeni.

  • 16. září 2019
main-article

Vyznejte se v plynových kotlích: Účinnost vás u těch nejnovějších překvapí

V posledních letech zaznamenaly plynové kotle v českých domácnostech opět boom a vděčí za to nejen kotlíkovým dotacím, které je možné na jejich nákup využít. Nejmodernější plynové kotle se vyznačují vysokou účinností, dlouhou životností, ekologický a pohodlný provoz – díky tomu se hodí pro vytápění téměř všech objektů. Zjistěte, jak zvolit spolehlivý plynový kotel a na co si dát při výběru pozor.

  • 9. září 2019
main-article

Revize plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Revize a pravidelné kontroly mohou majitele plynových kotlů pěkně potrápit. Zvlášť, když netuší, zda jsou pro ně povinné a kdy je nejvhodnější čas pro jejich realizaci. Zjistěte vše, co o servisu a revizích plynových zařízení potřebujete vědět předtím, než si pozvete domů technika.

  • 1. září 2019
main-article

5 důvodů, proč přejít na vytápění plynem

V současnosti, kdy jsou ceny zemního plynu poměrně příznivé, začíná o změně způsobu vytápění přemýšlet stále více domácností. Důvodem není jen snaha ušetřit, ale i otázka ekologie, která je stále více aktuální. Opravdu je vytápění plynem řešením pro všechny, nebo je stavěno na piedestal zbytečně? Objevte jeho 5 největších výhod a zjistěte, které domácnosti by o něm měly začít vážně uvažovat.

  • 30. srpna 2019

Starší články

Zavřít okno