Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

Ceny energií, a to zejména elektřiny, se prudce zvyšují již od roku 2018. Ačkoliv se hovořilo o tom, že Češi platí jednu z nejnižších cen, opak je pravdou, zejména při přepočtu na kupní sílu. Pojďme se zaměřit na to, co vše do výpočtu nákladů za vytápění zahrnout. Také si ukážeme, za jakých podmínek je lepší pro vytápění využívat elektřinu a za jakých plyn.

  • 18. ledna 2021

Co zahrnout do výpočtu nákladů za vytápění

main-article
main-article

Topení dřevem, uhlím, plynem nebo elektřinou – co je nejlevnější?

Vybíráte si nový zdroj topení do rodinného domu nebo vás čeká rekonstrukce? Zvolit ten nejlepší způsob vytápění není jednoduché, protože se pro každou domácnost hodí jiné řešení. Zjistěte, co je potřeba vzít v úvahu a jaké topení vás vyjde nejlevněji.

  • 27. července 2020
main-article

Vytápění plynem nebo elektřinou? Spočítejte si, kolik ušetříte

Odpovědět na otázku, zda je výhodnější topit elektřinou či plynem je stejně komplikované, jako určit, zda byla první slepice nebo vejce. Záleží na mnoha faktorech, a i když oba způsoby mají své příznivce, kteří by odpřisáhli, že jde o tu nejlepší variantu, jediná správná možnost bohužel neexistuje. Podle čeho se tedy rozhodnout, jaký způsob vytápění je nejlepší? A který nejméně zatíží peněženku?

  • 27. února 2020
Zavřít okno