Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

V klimatických podmínkách České republiky tepelné čerpadlo nestačí na vytápění v největších mrazech. Na pár dní v roce je potřeba zapojit záložní zdroj - to je ve většině případů elektrokotel. Tepelné čerpadlo lze však instalovat i v kombinaci s plynovým kotlem, což se hodí především v případě, že ho již máte v domácnosti. Zjistěte, zda se tato kombinace vyplatí.

  • 16. března 2020

Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

main-article
main-article

Vytápění plynem nebo elektřinou? Spočítejte si, kolik ušetříte

Odpovědět na otázku, zda je výhodnější topit elektřinou či plynem je stejně komplikované, jako určit, zda byla první slepice nebo vejce. Záleží na mnoha faktorech, a i když oba způsoby mají své příznivce, kteří by odpřisáhli, že jde o tu nejlepší variantu, jediná správná možnost bohužel neexistuje. Podle čeho se tedy rozhodnout, jaký způsob vytápění je nejlepší? A který nejméně zatíží peněženku?

  • 27. února 2020
main-article

Plynový kotel z pohledu účetnictví a daní

Během podnikání se musíte vypořádat s různými situacemi. Některé jsou radostné, jiné už méně. Představte si například takový nákup nového plynového kotle. Jen myšlenka na příjemné teplo, které se bude šířit pracovištěm zahřeje u srdce. Bohužel, ten stejný kotel vás může také pěkně potrápit. A to hned, jakmile začnete řešit jeho daňové a účetní dopady.

  • 23. ledna 2020
main-article

Údržba plynového kotle: Vše, co potřebujete vědět

Údržbu plynového kotle nezanedbávejte. Po zimě, kdy byl kotel v největším zápřahu, je důležité prohlédnout celý topný systém. Pravidelná údržba vám ušetří spoustu peněz. Jak má taková údržba vypadat a co pro ní můžete udělat vy sami? Více v článku.

  • 13. ledna 2020
main-article

3 důvody, proč přejít na topení plynem

Topení plynem v domácnostech je v posledních letech čím dál populárnější. Faktorů, které hovoří ve prospěch tohoto způsobu vytápění je hned několik. Podívejme se na tři hlavní důvody, proč topit plynem.

  • 23. prosince 2019
main-article

Účinnost plynových kotlů: Jak ovlivní vaše účty za plyn?

Výrobci moderních plynových kondenzačních kotlů slibují snížení spotřeby plynu o 20–40 %. Co je na tom pravdy a jak instalace nového plynového kotle ovlivní vaše účty za plyn?

  • 30. září 2019

Starší články

Zavřít okno