Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

V klimatických podmínkách České republiky tepelné čerpadlo nestačí na vytápění v největších mrazech. Na pár dní v roce je potřeba zapojit záložní zdroj - to je ve většině případů elektrokotel. Tepelné čerpadlo lze však instalovat i v kombinaci s plynovým kotlem, což se hodí především v případě, že ho již máte v domácnosti. Zjistěte, zda se tato kombinace vyplatí.

  • 31. října 2019

Plynový kotel a tepelné čerpadlo: Zjistěte, zda se kombinace vyplatí

main-article
main-article

Účinnost plynových kotlů: Jak ovlivní vaše účty za plyn?

Výrobci moderních plynových kondenzačních kotlů slibují snížení spotřeby plynu o 20–40 %. Co je na tom pravdy a jak instalace nového plynového kotle ovlivní vaše účty za plyn?

  • 30. září 2019
main-article

Je výhodnější topit uhlím nebo plynem? Závěry vás překvapí

Topná sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho domácností si klade otázku, jak ušetřit na účtech za vytápění. V dnešní době existuje řada možností, jak v domácnosti zajistit příjemnou teplotu, i když venku mrzne. Mezi nejoblíbenější způsoby patří vytápění uhlím a plynem. Která z těchto variant je výhodnější? Pokud se domníváte, že trumfy leží jednoznačně na straně uhlí, možná budete překvapeni.

  • 16. září 2019
main-article

Jak poznat únik plynu?

Únik plynu má v České republice na svědomí každoročně několik obětí. Přitom při správné manipulaci, prevenci a znalosti krizových postupů lze rizika naprosto minimalizovat. Podívejte se, jak poznat únik plynu a jak v nebezpečné situaci správně postupovat.

  • 11. září 2019
main-article

Vyznejte se v plynových kotlích: Účinnost vás u těch nejnovějších překvapí

V posledních letech zaznamenaly plynové kotle v českých domácnostech opět boom a vděčí za to nejen kotlíkovým dotacím, které je možné na jejich nákup využít. Nejmodernější plynové kotle se vyznačují vysokou účinností, dlouhou životností, ekologický a pohodlný provoz – díky tomu se hodí pro vytápění téměř všech objektů. Zjistěte, jak zvolit spolehlivý plynový kotel a na co si dát při výběru pozor.

  • 9. září 2019
Zavřít okno