Na kolik vyjde přestavba automobilu na LPG?

S autem na LPG budete jezdit o polovinu levněji než s benzinovým motorem. Přesto vás od koupě odrazují vyšší náklady na jeho pořízení a údržbu? Pokud jezdíte pravidelně, vrátí se vám vložená investice už během jednoho roku. Zjistěte, na kolik vyjde přestavba auta na LPG a zda se vám vyplatí.

  • 19. prosince 2019

Na kolik vyjde přestavba automobilu na LPG?

main-article
main-article

3 základní rozdíly mezi LPG a CNG

Přemýšlíte nad alternativním pohonem pro svého plechového miláčka? Auta na plyn dosahují zhruba polovičních provozních nákladů než ty s benzinovým motorem. Existují dva pohonné systémy – vozidla na LPG a CNG. Zjistěte, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

  • 28. listopadu 2019
main-article

Srovnání nákladů auta na CNG, LPG, benzin a naftu

Uvažujete o koupi auta, ale nevíte, který pohon vybrat? Úsporné benzinové motory už se spotřebou téměř vyrovnaly dieselovým a cena těchto dvou paliv se drží přibližně na stejné úrovni. Do hry navíc vstupují i alternativní pohony, které získávají na důležitosti díky nízkým emisím. Stále častěji se můžete setkat s modely na CNG a LPG. Zjistěte, jak se liší náklady auta na CNG, LPG, benzin a naftu.

  • 21. listopadu 2019
main-article

5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

Auta na plyn nabízí zajímavou alternativu k vozidlům na benzin nebo naftu. Nejen, že jezdí výrazně úsporněji – ve srovnání s benzinovým motorem přibližně za poloviční náklady – ale navíc šetří životní prostředí díky nižším emisím. Existují dva typy plynových aut: na LPG a CNG. Přečtěte si tipy, na co je potřeba dát pozor, než se pro jedno z nich rozhodnete.

  • 6. listopadu 2019
main-article

Uhlíková neutralita: Co znamená a jakou úlohu v ní sehraje plyn?

EU má ambici zajistit na svém území do roku 2050 uhlíkovou neutralitu. Západní státy EU se snažily prosadit tento závazek do závěrečné rezoluce z letošního summitu v Bruselu, narazily však na odpor Polska, podpořený Maďarskem a ČR. Co vlastně uhlíková neutralita znamená, proč se k ní nechtěly zavázat státy Visegrádské čtyřky a jakou roli v ní sehraje plyn?

  • 14. října 2019
main-article

Zdanění plynu a benzinu: Jak se liší?

Výrazné rozdíly v cenách plynu a benzinu vznikají hlavně kvůli odlišné výši spotřební daně. Stát se snaží podporovat alternativní paliva, a tak LPG i CNG zatěžuje nižšími daněmi než benzin nebo naftu. Díky tomu můžete s plynovým autem jezdit za přibližně poloviční náklady oproti autům na konvenční pohon. Podívejte se, jak se liší zdanění plynu a benzinu a jaké jsou pro řidiče vyhlídky do budoucna.

  • 7. října 2019

Starší články

Zavřít okno