5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

Auta na plyn nabízí zajímavou alternativu k vozidlům na benzin nebo naftu. Nejen, že jezdí výrazně úsporněji – ve srovnání s benzinovým motorem přibližně za poloviční náklady – ale navíc šetří životní prostředí díky nižším emisím. Existují dva typy plynových aut: na LPG a CNG. Přečtěte si tipy, na co je potřeba dát pozor, než se pro jedno z nich rozhodnete.

  • 6. listopadu 2019

5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

main-article
main-article

Uhlíková neutralita: Co znamená a jakou úlohu v ní sehraje plyn?

EU má ambici zajistit na svém území do roku 2050 uhlíkovou neutralitu. Západní státy EU se snažily prosadit tento závazek do závěrečné rezoluce z letošního summitu v Bruselu, narazily však na odpor Polska, podpořený Maďarskem a ČR. Co vlastně uhlíková neutralita znamená, proč se k ní nechtěly zavázat státy Visegrádské čtyřky a jakou roli v ní sehraje plyn?

  • 14. října 2019
main-article

Zdanění plynu a benzinu: Jak se liší?

Výrazné rozdíly v cenách plynu a benzinu vznikají hlavně kvůli odlišné výši spotřební daně. Stát se snaží podporovat alternativní paliva, a tak LPG i CNG zatěžuje nižšími daněmi než benzin nebo naftu. Díky tomu můžete s plynovým autem jezdit za přibližně poloviční náklady oproti autům na konvenční pohon. Podívejte se, jak se liší zdanění plynu a benzinu a jaké jsou pro řidiče vyhlídky do budoucna.

  • 7. října 2019
main-article

Auto na LPG: Vyplatí se ho koupit?

Výrazně nižší cena paliva bývá hlavní motivací, která řadu řidičů donutí přemýšlet nad koupí auta na plyn. Aktuální ceny na čerpacích stanicích za litr LPG se pohybují kolem 14 korun, tedy o poznání levněji než benzín nebo nafta. Vyplatí se auto na LPG koupit?

  • 19. září 2019
Zavřít okno