ERÚ snížil regulované ceny plynu, výjimku tvoří Praha

ERÚ oznámil regulované ceny plynu pro rok 2021. Ceny za plyn klesnou pro většinu domácností i velkoodběratelů, pouze v Praze dojde k nárůstu regulovaných plateb. Zjistěte, jak se ceny změní na vašem distribučním území.

  • 8. prosince 2020

ERÚ snížil regulované ceny plynu, výjimku tvoří Praha

main-article
main-article

Distribuce plynu v příštích pěti letech podraží, predikuje ERÚ

Energetický regulační úřad zveřejnil zásady cenové regulace pro následujících pět let. Součástí dokumentu je predikce cen distribuce zemního plynu. Bude se zdražovat, nejvíce pak v Praze. Jako důvod uvádí regulátor trhu nutné investice do zastaralých plynovodů.

  • 26. října 2020
main-article

Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

Světový trh s plynem zažívá těžké časy. Mezinárodní energetická agentura očekává největší meziroční pokles v historii. Trhu se zemním plynem příliš nepomohla mírná zima. S pandemií koronaviru a poklesem poptávky se celá situace ještě zhoršila. Může se konečný spotřebitel v důsledku této krize dočkat zlevnění plynu?

  • 12. října 2020
main-article

Koronavirus a zemní plyn: Budou propady cen dále pokračovat?

Koronavirus bude mít na ekonomiku drtivý dopad, o tom není pochyb. Jak ale epidemie a s ní spojená vládní nařízení ovlivní ceny zemního plynu? Můžeme čekat další pokles?

  • 10. srpna 2020
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020
main-article

Rekordní dovoz zkapalněného plynu do Evropy

Do Evropy bylo v prvním čtvrtletí letošního roku dovezeno rekordní množství zkapalněného zemního plynu. Na evropském trhu je i díky tomu přebytek zemního plynu, který vede ke snižování cen této komodity. Současný stav spolu s nižší spotřebou v důsledku pandemie koronaviru by tak mohl vést až k omezení těžby.

  • 30. července 2020

Starší články

Zavřít okno