Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

Světový trh s plynem zažívá těžké časy. Mezinárodní energetická agentura očekává největší meziroční pokles v historii. Trhu se zemním plynem příliš nepomohla mírná zima. S pandemií koronaviru a poklesem poptávky se celá situace ještě zhoršila. Může se konečný spotřebitel v důsledku této krize dočkat zlevnění plynu?

  • 12. října 2020

Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

main-article
main-article

Koronavirus a zemní plyn: Budou propady cen dále pokračovat?

Koronavirus bude mít na ekonomiku drtivý dopad, o tom není pochyb. Jak ale epidemie a s ní spojená vládní nařízení ovlivní ceny zemního plynu? Můžeme čekat další pokles?

  • 10. srpna 2020
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020
main-article

Rekordní dovoz zkapalněného plynu do Evropy

Do Evropy bylo v prvním čtvrtletí letošního roku dovezeno rekordní množství zkapalněného zemního plynu. Na evropském trhu je i díky tomu přebytek zemního plynu, který vede ke snižování cen této komodity. Současný stav spolu s nižší spotřebou v důsledku pandemie koronaviru by tak mohl vést až k omezení těžby.

  • 30. července 2020
main-article

Ceny plynu klesají na rekordní úroveň. Dočkáme se záporných cen?

Na trhu zemního plynu jsme v souvislostí s pandemií koronaviru svědky rekordně nízkých cen. Zemní plyn se na burze aktuálně obchoduje za přibližně 1,6 dolarů/MMBtu. Zásobníky se plní, a tak se nabízí otázka, zda se můžeme dočkat dokonce záporných cen plynu, jako se tomu stalo u ropy ve Spojených státech?

  • 2. července 2020
main-article

Známe skladbu ceny plynu v roce 2020

Využíváte v domácnosti plyn a rádi byste trochu snížili konečnou částku, která se objevuje na faktuře od vašeho dodavatele? Pokud chcete najít skulinky, kde by se dalo ušetřit, nejprve byste si měli zjistit, za co přesně vlastně platíte.

  • 29. června 2020

Starší články

Zavřít okno