Nové cenové rozhodnutí ERÚ: Jak se dotkne plynu?

Mimořádná situace si žádá mimořádná opatření. A době, kdy je ekonomika ochromena koronavirem, to platí dvojnásob. Dopady nouzového stavu se snaží zmírnit snad všichni velcí hráči, od samotné vlády přes dodavatele energií až po Energetický regulační úřad, který ke konci dubna vydal mimořádné cenové rozhodnutí. Co přesně toto rozhodnutí upravuje a jak se tento krok projeví na cenách plynu?

  • 11. května 2020

Nové cenové rozhodnutí ERÚ: Jak se dotkne plynu?

main-article
main-article

Jak se vyvíjí ceny energií a ropy během pandemie koronaviru?

Pandemie koronaviru zasáhla do našeho každodenního života. Kromě různých opatření pro ochranu zdraví obyvatel se zákazy týkají uzavření prodejen a provozoven. Výrobu pozastavují i velké výrobní společnosti. Všechna tato omezení se projevují nižší poptávkou po průmyslových a energetických komoditách.

  • 7. května 2020
main-article

Indikativní ceny plynu 2020: Nejnižší za poslední dva roky

Spory o tom, zda je výhodnější vytápět elektřinou či plynem, se mezi lidmi vedou snad od nepaměti. Každý způsob má své zastánce a je nutné podotknout, že obě varianty mohou být za určitých podmínek velmi výhodné. Jenže zatímco domácnosti vytápějící elektřinou musí do budoucna počítat s tím, že na faktuře zřejmě rok od roku uvidí vyšší částky, ti, kteří vsadili na plyn, si nyní mnou ruce.

  • 9. března 2020
main-article

Distribuce plynu v roce 2020: Kolik si připlatíte?

S novým rokem přicházejí v platnost také nové ceníky dodavatelů plynu. Připlatíte si, budete-li v roce 2020 chtít vytápět, vařit či ohřívat vodu plynem? A nebo si naopak budete mnout ruce? Zjistěte, jaké jsou indikativní ceny plynu pro první čtvrtletí tohoto roku a zda se jich dodavatelé doopravdy drží.

  • 27. ledna 2020
main-article

Centropol: jsme a budeme levnější než tradiční dodavatelé elektřiny a plynu

Zatímco většina dodavatelů kvůli růstu cen elektřiny na velkoobchodních trzích ceny pro koncové zákazníky v tomto roce zvyšovala, naše společnost držela ceny pro zákazníky stabilní. Navíc jsme pro ně zajistili výrazné slevy na nákup a instalaci tepelného čerpadla nebo jim umožnili levněji získat nový plynový kotel, říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a komunikace společnosti Centropol.

  • 5. prosince 2019
main-article

Distribuční cena plynu 2020: Domácnosti, které jím vytápějí, výrazně ušetří

Energetický regulační úřad zveřejnil rozhodnutí, které stanovuje regulované ceny zemního plynu pro rok 2020. V průměru se regulovaná část ceny plynu mírně zvýší, ale přesto by domácnosti měly v příštím roce ušetřit. Výrazné úspory se dočkají zejména domácnosti, které plynem vytápí.

  • 2. prosince 2019

Starší články

Zavřít okno