3 základní rozdíly mezi LPG a CNG

Přemýšlíte nad alternativním pohonem pro svého plechového miláčka? Auta na plyn dosahují zhruba polovičních provozních nákladů než ty s benzinovým motorem. Existují dva pohonné systémy – vozidla na LPG a CNG. Zjistěte, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

  • 21. května 2020

3 základní rozdíly mezi LPG a CNG

main-article
main-article

Na kolik vyjde přestavba automobilu na LPG?

S autem na LPG budete jezdit o polovinu levněji než s benzinovým motorem. Přesto vás od koupě odrazují vyšší náklady na jeho pořízení a údržbu? Pokud jezdíte pravidelně, vrátí se vám vložená investice už během jednoho roku. Zjistěte, na kolik vyjde přestavba auta na LPG a zda se vám vyplatí.

  • 19. prosince 2019
main-article

Srovnání nákladů auta na CNG, LPG, benzin a naftu

Uvažujete o koupi auta, ale nevíte, který pohon vybrat? Úsporné benzinové motory už se spotřebou téměř vyrovnaly dieselovým a cena těchto dvou paliv se drží přibližně na stejné úrovni. Do hry navíc vstupují i alternativní pohony, které získávají na důležitosti díky nízkým emisím. Stále častěji se můžete setkat s modely na CNG a LPG. Zjistěte, jak se liší náklady auta na CNG, LPG, benzin a naftu.

  • 21. listopadu 2019
main-article

5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

Auta na plyn nabízí zajímavou alternativu k vozidlům na benzin nebo naftu. Nejen, že jezdí výrazně úsporněji – ve srovnání s benzinovým motorem přibližně za poloviční náklady – ale navíc šetří životní prostředí díky nižším emisím. Existují dva typy plynových aut: na LPG a CNG. Přečtěte si tipy, na co je potřeba dát pozor, než se pro jedno z nich rozhodnete.

  • 6. listopadu 2019
main-article

Zdanění plynu a benzinu: Jak se liší?

Výrazné rozdíly v cenách plynu a benzinu vznikají hlavně kvůli odlišné výši spotřební daně. Stát se snaží podporovat alternativní paliva, a tak LPG i CNG zatěžuje nižšími daněmi než benzin nebo naftu. Díky tomu můžete s plynovým autem jezdit za přibližně poloviční náklady oproti autům na konvenční pohon. Podívejte se, jak se liší zdanění plynu a benzinu a jaké jsou pro řidiče vyhlídky do budoucna.

  • 7. října 2019
main-article

Auto na LPG: Vyplatí se ho koupit?

Výrazně nižší cena paliva bývá hlavní motivací, která řadu řidičů donutí přemýšlet nad koupí auta na plyn. Aktuální ceny na čerpacích stanicích za litr LPG se pohybují kolem 14 korun, tedy o poznání levněji než benzín nebo nafta. Vyplatí se auto na LPG koupit?

  • 19. září 2019

Starší články

Zavřít okno