Škoda Auto: Auta na CNG budou hrát stále větší úlohu

Škoda Auto je největším výrobcem automobilů v České republice, a tak není divu, že určuje trendy pro tuzemský trh. Není tomu jinak ani v případě alternativního pohonu na CNG. Díky modelu Octavia G-TEC vzrostl podíl CNG vozidel na prodejích osobních vozidel v Česku a automobilka chystá v dohledné době představit další dva modely na plynový pohon. Které to jsou?

  • 14. listopadu 2019

Škoda Auto: Auta na CNG budou hrát stále větší úlohu

main-article
main-article

5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

Auta na plyn nabízí zajímavou alternativu k vozidlům na benzin nebo naftu. Nejen, že jezdí výrazně úsporněji – ve srovnání s benzinovým motorem přibližně za poloviční náklady – ale navíc šetří životní prostředí díky nižším emisím. Existují dva typy plynových aut: na LPG a CNG. Přečtěte si tipy, na co je potřeba dát pozor, než se pro jedno z nich rozhodnete.

  • 6. listopadu 2019
main-article

Uhlíková neutralita: Co znamená a jakou úlohu v ní sehraje plyn?

EU má ambici zajistit na svém území do roku 2050 uhlíkovou neutralitu. Západní státy EU se snažily prosadit tento závazek do závěrečné rezoluce z letošního summitu v Bruselu, narazily však na odpor Polska, podpořený Maďarskem a ČR. Co vlastně uhlíková neutralita znamená, proč se k ní nechtěly zavázat státy Visegrádské čtyřky a jakou roli v ní sehraje plyn?

  • 14. října 2019
main-article

Zdanění plynu a benzinu: Jak se liší?

Výrazné rozdíly v cenách plynu a benzinu vznikají hlavně kvůli odlišné výši spotřební daně. Stát se snaží podporovat alternativní paliva, a tak LPG i CNG zatěžuje nižšími daněmi než benzin nebo naftu. Díky tomu můžete s plynovým autem jezdit za přibližně poloviční náklady oproti autům na konvenční pohon. Podívejte se, jak se liší zdanění plynu a benzinu a jaké jsou pro řidiče vyhlídky do budoucna.

  • 7. října 2019
Zavřít okno