3 základní rozdíly mezi LPG a CNG

Přemýšlíte nad alternativním pohonem pro svého plechového miláčka? Auta na plyn dosahují zhruba polovičních provozních nákladů než ty s benzinovým motorem. Existují dva pohonné systémy – vozidla na LPG a CNG. Zjistěte, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

  • 21. května 2020

3 základní rozdíly mezi LPG a CNG

main-article
main-article

Uhlíková neutralita: Co znamená a jakou úlohu v ní sehraje plyn?

EU má ambici zajistit na svém území do roku 2050 uhlíkovou neutralitu. Západní státy EU se snažily prosadit tento závazek do závěrečné rezoluce z letošního summitu v Bruselu, narazily však na odpor Polska, podpořený Maďarskem a ČR. Co vlastně uhlíková neutralita znamená, proč se k ní nechtěly zavázat státy Visegrádské čtyřky a jakou roli v ní sehraje plyn?

  • 20. dubna 2020
main-article

ČPS: Auta na plyn trhají rekordy

V České republice jezdí rekordní počet aut na CNG. Ve 3. čtvrtletí 2019 to bylo již 22,5 tisíce vozidel. CNG je jedním z alternativních pohonů, který produkuje nižší emise než konvenční motory. V energetických koncepcích je stlačený zemní plyn vnímaný jako most k elektromobilitě, jenž od řidiče nevyžaduje žádné větší ústupky. Jak vypadá trh s CNG automobily nyní a jaký vývoj můžeme očekávat v ČR do budoucna?

  • 9. prosince 2019
main-article

Srovnání nákladů auta na CNG, LPG, benzin a naftu

Uvažujete o koupi auta, ale nevíte, který pohon vybrat? Úsporné benzinové motory už se spotřebou téměř vyrovnaly dieselovým a cena těchto dvou paliv se drží přibližně na stejné úrovni. Do hry navíc vstupují i alternativní pohony, které získávají na důležitosti díky nízkým emisím. Stále častěji se můžete setkat s modely na CNG a LPG. Zjistěte, jak se liší náklady auta na CNG, LPG, benzin a naftu.

  • 21. listopadu 2019
main-article

Škoda Auto: Auta na CNG budou hrát stále větší úlohu

Škoda Auto je největším výrobcem automobilů v České republice, a tak není divu, že určuje trendy pro tuzemský trh. Není tomu jinak ani v případě alternativního pohonu na CNG. Díky modelu Octavia G-TEC vzrostl podíl CNG vozidel na prodejích osobních vozidel v Česku a automobilka chystá v dohledné době představit další dva modely na plynový pohon. Které to jsou?

  • 14. listopadu 2019
main-article

5 tipů, na co je třeba dbát v případě auta na plyn

Auta na plyn nabízí zajímavou alternativu k vozidlům na benzin nebo naftu. Nejen, že jezdí výrazně úsporněji – ve srovnání s benzinovým motorem přibližně za poloviční náklady – ale navíc šetří životní prostředí díky nižším emisím. Existují dva typy plynových aut: na LPG a CNG. Přečtěte si tipy, na co je potřeba dát pozor, než se pro jedno z nich rozhodnete.

  • 6. listopadu 2019

Starší články

Zavřít okno