„Virová pandemie nás tvrdě prověřila. Přesto zlevňujeme,“ říká Aleš Pospíšil z Centropolu

„Dnešní doba nás jen utvrzuje v přesvědčení, že zákazníci platí za energie více, než je třeba. Když ceny energií na burze vystřelily nahoru, všichni zdražili. Teď ale klesají a je ticho po pěšině. My ale rozhodně mlčet nebudeme, novým zákazníkům elektřinu i plyn zlevníme,“ říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů společnosti Centropol.

31. 5. 2021
„Virová pandemie nás tvrdě prověřila. Přesto zlevňujeme,“ říká Aleš Pospíšil z Centropolu

Jak zákazníkům vysvětlujete, že se aktuální ceny energií u jednotlivých dodavatelů liší i o desítky procent?

Značné rozdíly jen potvrzují skutečnost, že za energie platíme více, než musíme. Podívejte se třeba na smlouvy, které jsou uzavírány na dobu neurčitou. Jestliže si analyzujete ceníky jednotlivých tradičních společností, překvapí vás, že když cena na světových trzích vzroste, fakturace pro koncového uživatele se rychle zvýší. Při poklesu cen na burze se ale zákazník zpravidla pozitivní změny nedočká. Když si uvědomíte, že ti „tradiční“ ovládají stále nějakých 75 % trhu, vůbec se nedivím, že to lidem začíná vrtat v hlavě. Vždyť jen v loňském roce změnilo dodavatele na tři čtvrtě milionu odběratelů.

My jsme nechytračili a novým zákazníkům snížíme cenu plynu o šest procent a cenu elektřiny o deset procent. V reálných číslech to u elektřiny znamená, že jednu megawatt hodinu prodáváme i o 600 korun levněji než tradiční dodavatelé.

A to si můžete dovolit?

Ano. Spoléháme na svoji schopnost energie výhodně nakoupit. Krátce po vypuknutí pandemie jsme vstoupili na Lipskou energetickou burzu, což je pro našeho zákazníka další pojistka té nejlepší ceny. Navíc, být menší má někdy své výhody, zvlášť při zavádění novinek. Ty se pak mohou realizovat výrazně rychleji a levněji než u konkurenčních firem. Logicky platí – čím nižší náklady máme, tím nižší cenu můžeme nabídnout zákazníkovi. To nás především od tradičních dodavatelů výrazně odlišuje.


Nejnovější články