Centropol: jsme a budeme levnější než tradiční dodavatelé elektřiny a plynu

Zatímco většina dodavatelů kvůli růstu cen elektřiny na velkoobchodních trzích ceny pro koncové zákazníky v tomto roce zvyšovala, naše společnost držela ceny pro zákazníky stabilní. Navíc jsme pro ně zajistili výrazné slevy na nákup a instalaci tepelného čerpadla nebo jim umožnili levněji získat nový plynový kotel, říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a komunikace společnosti Centropol.

5. 12. 2019
Centropol: jsme a budeme levnější než tradiční dodavatelé elektřiny a plynu

Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a mluvčí společnosti CENTROPOL ENERGY

Blíží se konec roku, na co se musejí odběratelé energií v roce 2020 připravit, sáhnou si do kapsy ještě hlouběji? Pojďme se nejdříve podívat na elektřinu.

Ani my se ale pod tlakem velkoobchodních cen nevyhneme úpravám našich ceníků. Procentuální cenový nárůst lze však obtížně vyčíslit, vždy záleží na konkrétním produktu. U některého zůstane cena stejná, někde dojde k úpravě. Především se to bude týkat těch produktů, kde by výsledná cena ani nepokryla naše pořizovací náklady. Tak či onak, zákazníky budeme před skokovým nárůstem cen chránit a troufnu si odhadnout, že v příštím roce se ještě více zvýrazní rozdíl v ceně elektřiny mezi námi a tradičními dodavateli. Již v tomto roce, kdy se ceny postupně zvyšovaly, nám se dařilo držet ceny pro naše zákazníky stabilní.

Počkejte, a v čem jste lepší než oni?

Všechno vám prozradit nemohu, ztratili bychom konkurenční výhodu (úsměv). No, mimo jiné je to možné i proto, že naše provozní náklady jsou o poznání nižší.

A máte již představu, jak se bude vyvíjet cena u plynu?

Situace na velkoobchodním trhu je v zásadě stabilní, takže v dohledné době neuvažujeme o úpravě cen našich produktů pro koncové zákazníky.

Ceny plynu v roce 2020 se u Centropolu nezmění.

Jakými způsoby mohou podle vás lidé za elektřinu a plyn ušetřit? Jaké zvýhodněné nabídky pro ně máte připravené? 

Mnozí si myslí, že naším zájmem je, aby lidé měli co největší spotřebu. Tak tomu není, zákazníky vedeme k úspornosti k ekologicky šetrnému chování. Mohou ušetřit například výměnou starého plynového kotle za nový. Nebo instalací tepelného čerpadla, které je navíc skvělou alternativou kotle na tuhá paliva. Pro všechny zákazníky, ať už dlouhodobé nebo příchozí, máme zajištěny slevy na nákup a instalaci tepelného čerpadla ve výši 10 tisíc Kč. O pět tisíc mohou mít levnější i na nákup a instalaci plynového kotle.


Nejnovější články