3 důvody, proč změnit dodavatele plynu

Domácnost

I když změna dodavatele není nic složitého a dá se zvládnout poměrně snadno, mnoho spotřebitelů z ní má stále respekt a váhá, zda se do ní vůbec pouštět. Zjistěte, co můžete získat, když se odhodláte a rozhodnete se dát vašemu nevýhodnému dodavateli sbohem.

24. 2. 2020
3 důvody, proč změnit dodavatele plynu

1) Změnou dodavatele můžete výrazně ušetřit

Hlavním a nejzajímavějším důvodem, proč se pustit do změny dodavatele, je pro většinu lidí jednoznačně možnost ušetřit. I když ceny plynu v tomto roce rostou jen nepatrně a analytici do budoucna nevylučují ani jejich snižování, volba lepšího dodavatele s vhodnějším produktem může i tak znamenat razantní úlevu pro vaši peněženku. Přesněji, v průměru můžete ušetřit až 18 % ročně, což mohou být v některých případech dokonce 4 000 Kč. Přesná částka se však bude odvíjet nejen od podmínek vaší současné smlouvy, ale také od toho, jaká je vaše spotřeba plynu. Čím je vyšší, tím větší bude i úspora.

Muž odkládá do prasátka peníze, které ušetřil změnou dodavatele.

2) Získat můžete také lepší servis a bonusy

Levný plyn však není to jediné, na co vás může nový dodavatel nalákat. Konkurence je velká, a tak stále více firem sází na zajímavé benefity nebo propracovaný zákaznický servis. Jaké bonusy tedy můžete k výhodné ceně plynu získat navíc?

Pokud se rozhodnete odebírat energie od E.ONu, můžete například využít jejich speciální službu Pomocník. Ta je pro zákazníky zpoplatněna částkou 129 Kč měsíčně a je vám k dispozici kdykoliv, když budete potřebovat pomoct s nenadálými situacemi v domácnosti. Ať už půjde o rozbitou pračku, nefunkční telefon nebo třeba nutný zásah elektrikáře, můžete se na E.ON obrátit. Společnost vám dopraví technika až k vašemu prahu a navíc zaplatí i materiál, který bude k opravě potřeba.

Jsou pro vás lákavější bonusy ve formě financí? Budete-li se službami E.ONu spokojeni, můžete je doporučit dál, třeba svým známým, přátelům a nebo rodině. Za každou smlouvu uzavřenou na základě vašeho doporučení pak získáte 1 500 Kč přímo na účet. Tím ale výčet výhod rozhodně nekončí. Čerpat můžete také bonus za doporučení fotovoltaiky nebo například slevu na pojištění domácnosti ve výši 30 %.

Pozadu se slevami a speciálními nabídkami pro své zákazníky však nezůstává ani Pražská plynárenská. Ta nabízí například cestovní pojištění s akční slevou 50 % a pojištěním domácnosti, které získáte jako dárek zdarma. Další výhodou je pak například možnost zvýhodněné koupě detektorů oxidu uhelnatého, který by ve vaší domácnosti rozhodně neměl chybět, hlavně pokud využíváte starší plynové zařízení, třeba karmu.

Detektor CO může být výhodou.

Důkazem toho, že výhody mohou být opravdu všeho druhu, je pak společnost Innogy, která pro své zákazníky připravila speciální kartu, se kterou mohou čerpat slevy v lyžařských střediscích, nakupovat levnější vstupenky na české filmy a nebo ušetřit při pořizování dovolené.

Mezi další oblíbené bonusy společností pak patří například revize a opravy spotřebičů nebo zákaznická linka zdarma.

Výhod, které můžete se změnou dodavatele získat, je tedy nespočet a určitě mohou být faktorem, který se vyplatí zohlednit, a to hlavně tehdy, když se nemůžete rozhodnout mezi nabídkou dvou dodavatelů.

3) Nový dodavatel vám může nabídnout výhodnější obchodní podmínky

V případě, že vám na vašich stávajících obchodních podmínkách něco nevyhovuje a nebo jste dokonce s dodavatelem nespokojeni, určitě neváhejte a situaci zkuste změnit co nejdříve. Faktem totiž bohužel je, že lidé při změnách dodavatelů často kladou nejvyšší důraz na výhodnou cenu, zatímco na důvěryhodnost, délku smlouvy a nebo reference zákazníků zapomínají. To však zvyšuje pravděpodobnost, že dříve nebo později můžete být s dodavatelem nespokojeni. Pokud se tak stane, určitě se nebojte udělat změnu ještě jednou, tentokrát však více informovaně. K tomu vám může pomoci třeba naše kalkulačka, díky které si uděláte kompletní přehled o situaci na trhu.

Při změnách dodavatele vám pomůže naše přehledná kalkulačka. Vyzkoušejte a ušetřete

Našli jste svůj důvod ke změně? Ještě než se pustíte do vyřizování nové smlouvy, vezměte si k ruce tu starou a ověřte si, že můžete smluvní vztah bez problémů ukončit. Máte-li sjednanou smlouvu na dobu určitou, pak můžete dodavatele změnit kdykoliv. Musíte však počítat s výpovědní lhůtou, která většinou trvá tři měsíce a začíná běžet následující měsíc po doručení výpovědi. U smlouvy na dobu určitou je pak nutné ohlídat si, kdy se blíží její ukončení, a zároveň zajistit, aby nebyla automaticky prodloužena.


Nejnovější články