Je rozhodnuto. Uhlí končí, variantou je přechod na plyn

O tom, že uhlí jako zdroj energie končí už není pochyb. O tomto tématu jsme psali několikrát. Co ale tuhle surovinu nahradí pořád není zcela jasné. Má vláda konkrétní plán? Pomoci by mohl zemní plyn.

  • 15. března 2021

Je rozhodnuto. Uhlí končí, variantou je přechod na plyn

main-article
main-article

Plyn jako zelený zdroj? Podívejte se na srovnání s uhlím

Zemní plyn jako zdroj energie se těší čím dál větší oblibě. Mohou za to mimo jiné výrazně nižší emise při jeho spalování a to zejména oproti uhlí. Plyn se tak logicky dostal do popředí zájmu při mezinárodních snahách o uhlíkovou neutralitu. Podívejte se na srovnání zemního plynu a uhlí, rozdíly zdaleka nejsou jen v emisích.

  • 31. srpna 2020
main-article

Topení dřevem, uhlím, plynem nebo elektřinou – co je nejlevnější?

Vybíráte si nový zdroj topení do rodinného domu nebo vás čeká rekonstrukce? Zvolit ten nejlepší způsob vytápění není jednoduché, protože se pro každou domácnost hodí jiné řešení. Zjistěte, co je potřeba vzít v úvahu a jaké topení vás vyjde nejlevněji.

  • 27. července 2020
main-article

Je výhodnější topit uhlím nebo plynem? Závěry vás překvapí

Topná sezóna se nezadržitelně blíží a mnoho domácností si klade otázku, jak ušetřit na účtech za vytápění. V dnešní době existuje řada možností, jak v domácnosti zajistit příjemnou teplotu, i když venku mrzne. Mezi nejoblíbenější způsoby patří vytápění uhlím a plynem. Která z těchto variant je výhodnější? Pokud se domníváte, že trumfy leží jednoznačně na straně uhlí, možná budete překvapeni.

  • 16. září 2019
Zavřít okno