Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

Podle posledních zpráv je v České republice stále více aktivních plynových přípojek. Jsou tím hlavním důvodem dotace? A topíte vy sami plynem? Čísla vás možná překvapí.

  • 2. října 2020

Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

main-article
main-article

5 věcí, které byste měli vědět o projektu SecureGas

Už jste něco zaslechli o projektu SecureGas financovaném Evropskou unií? V českých médiích se o něm moc nedozvíte. My jsme pro vás však zjistili to nejdůležitější. Jeho cíle jsou více než zajímavé.

  • 24. srpna 2020
main-article

Nord Stream 2: Proč se výstavba plynovodu zadrhla?

Plynovod Nord Stream 2 měl být v provozu již koncem roku 2019. Plyn z Ruska do Německa po této trase však neproudí ani v současnosti a dokončení projektu je zatím v nedohlednu. Podívejte se, proč se výstavba kontroverzního plynovodu zadrhla a jaký další vývoj může mít současná složitá situace.

  • 23. dubna 2020
main-article

5 faktů o plynovodu Eugal, kterým proudí plyn směrem do Česka

Plynovod Eugal má hrát důležitou roli při transportu ruského zemního plynu po evropském kontinentu. Důležitý je také pro energetickou bezpečnosti České republiky. Podívejte se na 5 zajímavých faktů o tomto plynovodu.

  • 12. března 2020
main-article

Jak poznat únik plynu?

Únik plynu má v České republice na svědomí každoročně několik obětí. Přitom při správné manipulaci, prevenci a znalosti krizových postupů lze rizika naprosto minimalizovat. Podívejte se, jak poznat únik plynu a jak v nebezpečné situaci správně postupovat.

  • 11. září 2019
main-article

Plynový blackout. Je na něj Česko připraveno?

Zemní plyn je jedním z hlavních zdrojů energie moderní společnosti. Každý den ho využíváme při vytápění nebo vaření, ale také v elektrárnách, teplárnách a dopravě. Česká republika nemá zásoby zemního plynu a je závislá na jeho dovozu, proto je plynárenství důležité průmyslové odvětví z hlediska energetické bezpečnosti. Jsme připraveni na to, když někdo na druhém konci plynovodu zavře kohoutek?

  • 1. září 2019

Starší články

Zavřít okno