Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

Zemní plyn a jeho úloha v energetice Evropy je v posledních měsících velmi diskutovaným tématem. Jedni plyn vnímají jako ideální most, který evropské země přenese do éry obnovitelných zdrojů, druzí v něm vidí jen další fosilní palivo. Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

  • 12. dubna 2021

Jakou budoucnost bude hrát plyn v evropské energetice?

main-article
main-article

Zájem o LNG raketově roste, jak bude využit v ČR?

Zájem o zkapalněný zemní plyn výrazně stoupá v celé Evropě. Jeho dovoz se meziročně dokonce zdvojnásobil. V České republice se plánuje toto palivo využít zejména v dopravě.

  • 9. listopadu 2020
main-article

Rekordní dovoz zkapalněného plynu do Evropy

Do Evropy bylo v prvním čtvrtletí letošního roku dovezeno rekordní množství zkapalněného zemního plynu. Na evropském trhu je i díky tomu přebytek zemního plynu, který vede ke snižování cen této komodity. Současný stav spolu s nižší spotřebou v důsledku pandemie koronaviru by tak mohl vést až k omezení těžby.

  • 30. července 2020
main-article

Akademik Čerskij připraven. Může výstavba Nord Stream 2 pokračovat?

Na začátku května připlula do Baltského moře ruská loď Akademik Čerskij. Právě toto plavidlo by mělo vyřešit problémy s výstavbou plynovodu Nord Stream 2, které nastaly po amerických sankcích. Znamená to, že se pokládání zbytku potrubí v příštích dnech může rozběhnout?

  • 8. června 2020
main-article

Nord Stream 2: Proč se výstavba plynovodu zadrhla?

Plynovod Nord Stream 2 měl být v provozu již koncem roku 2019. Plyn z Ruska do Německa po této trase však neproudí ani v současnosti a dokončení projektu je zatím v nedohlednu. Podívejte se, proč se výstavba kontroverzního plynovodu zadrhla a jaký další vývoj může mít současná složitá situace.

  • 23. dubna 2020
main-article

5 faktů o plynovodu Eugal, kterým proudí plyn směrem do Česka

Plynovod Eugal má hrát důležitou roli při transportu ruského zemního plynu po evropském kontinentu. Důležitý je také pro energetickou bezpečnosti České republiky. Podívejte se na 5 zajímavých faktů o tomto plynovodu.

  • 12. března 2020

Starší články

Zavřít okno