Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

Na první pohled může nákup plynu vypadat poměrně snadno – dodavatelé pořídí potřebné množství komodity na burze a pak ji s marží přeprodají konečným zákazníkům. Je však realita opravdu tak jednoduchá? Nahlédněte s námi do zákulisí a zjistěte, jak nakupuje plyn český dodavatel ze 17 letou tradicí, společnost Centropol.

  • 6. ledna 2020

Jak se nakupuje plyn? Poznejte, jak to dělá Centropol

main-article
main-article

7 mýtů, které se točí kolem změny dodavatele plynu. Odhalte je a ušetřete

Jaké nástrahy mohou čekat v online kalkulačkách plynu a o kolik se dají snížit měsíční platby za plyn vhodnou změnou dodavatele? Vyvrátíme nejčastější mýty a polopravdy, které se vztahují k výběru dodávek plynu od nové firmy a podíváme se i na oblíbené fígle nepoctivých energetických společností, které chtějí chytit nepozorného odběratele do pasti téměř nekonečné smlouvy na plyn.

  • 16. prosince 2019
main-article

Centropol: jsme a budeme levnější než tradiční dodavatelé elektřiny a plynu

Zatímco většina dodavatelů kvůli růstu cen elektřiny na velkoobchodních trzích ceny pro koncové zákazníky v tomto roce zvyšovala, naše společnost držela ceny pro zákazníky stabilní. Navíc jsme pro ně zajistili výrazné slevy na nákup a instalaci tepelného čerpadla nebo jim umožnili levněji získat nový plynový kotel, říká Aleš Pospíšil, manažer vnějších vztahů a komunikace společnosti Centropol.

  • 5. prosince 2019
main-article

Distribuční cena plynu 2020: Domácnosti, které jím vytápějí, výrazně ušetří

Energetický regulační úřad zveřejnil rozhodnutí, které stanovuje regulované ceny zemního plynu pro rok 2020. V průměru se regulovaná část ceny plynu mírně zvýší, ale přesto by domácnosti měly v příštím roce ušetřit. Výrazné úspory se dočkají zejména domácnosti, které plynem vytápí.

  • 2. prosince 2019
main-article

Češi letos platí jedny z nejvyšších cen plynu v Evropě podle kupní síly

U nás platíme 3. nejvyšší ceny plynu v Evropě při spotřebě za vaření a ohřev vody v bytech a 4. nejdražší při spotřebě v rodinných domech. Výsledky ukázalo srovnání cen plynu mezi evropskými domácnostmi podle kupní síly v první polovině roku 2019. Data sesbírali pracovníci Eurostatu. Odhalili také, že v žebříčku drahého plynu pro rodiny žijící v bytech, jsou na tom ještě hůře Slováci.

  • 18. listopadu 2019
main-article

Cenu plynu doporučujeme fixovat na 2 roky, říká manažer nákupu komodit Vít Brůha

Zdražení elektřiny se podle posledních předpovědí nevyhneme, můžeme čekat zdražování i u plynu? Ptali jsme se Víta Brůhy, manažera nákupu komodit společnosti CENTROPOL ENERGY, a.s.

  • 29. října 2019

Starší články

Zavřít okno