Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

Světový trh s plynem zažívá těžké časy. Mezinárodní energetická agentura očekává největší meziroční pokles v historii. Trhu se zemním plynem příliš nepomohla mírná zima. S pandemií koronaviru a poklesem poptávky se celá situace ještě zhoršila. Může se konečný spotřebitel v důsledku této krize dočkat zlevnění plynu?

  • 12. října 2020

Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

main-article
main-article

Koronavirus a zemní plyn: Budou propady cen dále pokračovat?

Koronavirus bude mít na ekonomiku drtivý dopad, o tom není pochyb. Jak ale epidemie a s ní spojená vládní nařízení ovlivní ceny zemního plynu? Můžeme čekat další pokles?

  • 10. srpna 2020
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020
main-article

Koronavirus poslal ceny plynu dolů, dodavatelé zlevňují

Cena plynu na světových burzách se v posledních dnech dostává na svá historická minima a pomalu se začíná hovořit o možnosti, že se zemní plyn bude obchodovat dokonce za zápornou hodnotu, stejně jako před několika málo týdny ropa. Mohou se čeští spotřebitelé těšit na podobné úspory jako v případě benzínu či nafty, a nebo pokles cen v konečném výsledku nebude až tak výrazný?

  • 4. června 2020
main-article

Poklesne cena plynu? Při výběru dodavatele dbejte nejen na cenu

Ceny plynu jsou na nízké úrovni, mohly by ale stále poklesnout. Důvodem je ekonomická recese, ke které směřuje celý svět. Při výběru levnějšího dodavatele proto dbejte nejen na cenu, ale i na služby, které nabízí.

  • 28. května 2020
main-article

Jsme levnější než dominantní dodavatelé energií. Cenové rozdíly se stále zvyšují

Centropol se spoléhá na svoji schopnost energie výhodně nakoupit a na podstatě nižší provozní náklady ve srovnání s tradiční konkurencí. V případě plynu mohou zákazníci počítat s úsporami až několik tisíc korun, říká manažer vnějších vztahů společnosti Aleš Pospíšil.

  • 23. března 2020

Starší články

Zavřít okno