Distribuce plynu v příštích pěti letech podraží, predikuje ERÚ

Energetický regulační úřad zveřejnil zásady cenové regulace pro následujících pět let. Součástí dokumentu je predikce cen distribuce zemního plynu. Bude se zdražovat, nejvíce pak v Praze. Jako důvod uvádí regulátor trhu nutné investice do zastaralých plynovodů.

  • 26. října 2020

Distribuce plynu v příštích pěti letech podraží, predikuje ERÚ

main-article
main-article

Pandemie a mírná zima otřásla celým trhem s plynem

Světový trh s plynem zažívá těžké časy. Mezinárodní energetická agentura očekává největší meziroční pokles v historii. Trhu se zemním plynem příliš nepomohla mírná zima. S pandemií koronaviru a poklesem poptávky se celá situace ještě zhoršila. Může se konečný spotřebitel v důsledku této krize dočkat zlevnění plynu?

  • 12. října 2020
main-article

Koronavirus a zemní plyn: Budou propady cen dále pokračovat?

Koronavirus bude mít na ekonomiku drtivý dopad, o tom není pochyb. Jak ale epidemie a s ní spojená vládní nařízení ovlivní ceny zemního plynu? Můžeme čekat další pokles?

  • 10. srpna 2020
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020
main-article

Topíte plynem? V roce 2020 zaplatíte v průměru kolem 31 tisíc za energii

Když nahlédneme do velkého srovnání cen plynu pro rok 2020, zjistíme, že nabídky dodavatelů se liší při roční spotřebě 22 MWh typické pro vytápění v rodinném domě klidně až o necelých 9 tisíc korun. Ověřte si, že zbytečně nepřeplácíte za dodávky plynu. Srovnali jsme ceny u největších energetických společností.

  • 4. června 2020
main-article

Koronavirus poslal ceny plynu dolů, dodavatelé zlevňují

Cena plynu na světových burzách se v posledních dnech dostává na svá historická minima a pomalu se začíná hovořit o možnosti, že se zemní plyn bude obchodovat dokonce za zápornou hodnotu, stejně jako před několika málo týdny ropa. Mohou se čeští spotřebitelé těšit na podobné úspory jako v případě benzínu či nafty, a nebo pokles cen v konečném výsledku nebude až tak výrazný?

  • 4. června 2020

Starší články

Zavřít okno