Srovnání dodavatelů plynu 2021

Podívejte se na aktuální ceníky pro rok 2021

0
průměrně ušetříte za rok
0
změn dodavatele plynu v roce 2018
0
nabídek prostřednictvím 71 dodavatelů plynu

3 důvody, proč neodkládat změnu dodavatele plynu

Snadné - Srovnání zvládne každý z pohodlí svého domova. Aktuální a přehledné informace získáte díky naší kalkulačce za 2 minuty.
Nezávazné – Po srovnání vás kontaktuje náš specialista a cokoliv vám odborně vysvětlí. Nikdo vás do ničeho nebude nutit. Navíc je šance, že dostanete neveřejnou nabídku.
Zdarma – Za srovnání nic neplatíte. Můžete si tedy ceny kontrolovat klidně každý den.

Kalkulačka plynu

Srovnání cen plynu: Vybíráme z desítky dodavatelů

  • eon
  • mnd
  • pre
  • centropol
  • innogy

Víte vše, nebo vás ještě ohledně
srovnání něco trápí?

Ne, chci více informací

Nejčastější otázky

Cena plynu je tvořena ze dvou částí.

  • Regulovanou část tvoří poplatky pro distributora a operátora trhu. Výši těchto plateb stanovuje Energetický regulační úřad (ERÚ) a dodavatelé je vždy zahrnují do svých cen.
  • Neregulovanou část ceny si určují sami dodavatelé na základě situace na trhu a vlastních výdajů. Obsahuje cenu za spotřebovanou kilowatthodinu a stálé měsíční poplatky.

Ceny plynu se díky neregulované části mohou ve výsledku výrazně lišit.

Kalkulačka se liší podle toho, zda znáte svou spotřebu. Pokud nemáte přesná čísla zrovna po ruce, bude se výpočet odvíjet od způsobů, kterými plyn doma využíváte.

Podle adresy bydliště vám byl také přidělen distributor plynu, který si účtuje poplatky za udržování distribuční sítě. Narozdíl od dodavatele nemůžete svého distributora změnit. Cena plynu se v jednotlivých krajích liší právě podle distributora, který danou oblast spravuje. Pro spočítání přesné ceny je proto nutné uvést kraj, kde se vaše odběrné místo nachází.

Srovnání serveru Plyn.cz obsahuje téměř celý trh. Údaje navíc průběžně aktualizujeme, abyste vždy získali ty nejpřesnější informace. V případě, že vám něco bude v kalkulačce chybět, pak se nám ozvěte na telefonní číslo 226 258 725 nebo napište e-mail na resim@prevodplynu.cz.

Stačí jen vyplnit údaje v kalkulačce a okamžitě zjistíte, se kterým nejvíce ušetříte. Se změnou dodavatele vám rádi pomůžeme.

Změna dodavatele je pouze administrativní. Váš plynoměr vám tedy zůstane, lišit se pouze budou jen údaje na faktuře.

Před skončením výpovědní lhůty je vhodné informovat svého dodavatele o stavu plynoměru. Podle něj vám vystaví závěrečné vyúčtování plynu. K ukončení veškerých závazků dochází až po uhrazení případných nedoplatků či obdržení přeplatku od dodavatele.

Gratulujeme k novému bydlení! Chcete-li odebírat plyn, je nutné zažádat distributora, který lokalitu spravuje, o připojení k distribuční soustavě. Jakmile bude vaše odběrné místo napojeno na síť, můžete odebírat plyn od nejlevnějšího dodavatele, kterého najdete v našem srovnání.

Ano, v případě přepisu odběrného místa není nutné dodržet závazek, který byl sjednán předchozím majitelem. Se změnou vám pomůžeme, stačí si v našem srovnaní vybrat vhodného dodavatele

Pokud chcete změnit dodavatele, je zapotřebí si zjistit, kdy vám končí smlouva s tím současným.

  • Máte-li smlouvu na dobu neurčitou, je možné podat výpověď kdykoliv. Podmínkou je však dodržení tří měsíční výpovědní lhůty.
  • V případě, že je smlouva uzavřena na dobu určitou, je nutné závazek s dodavatelem dodržet. Jinak vám může naúčtovat tučné sankce. Výpověď zašlete současnému dodavateli nejpozději měsíc před koncem závazků. Pokud to nestihnete, pak se smlouva automaticky prodlouží.
Zavřít okno