Porovnání cen elektrické energie 2021

Podívejte se na ceníky pro rok 2021

0
Průměrně ročně ušetříte
0
Domácností v roce 2018 změnilo dodavatele
0
Produktů ve srovnání

3 důvody,proč si spočítat cenu elektřiny

Zvládne to každý. Porovnání je snadné, nezávazné a zcela zdarma. Nejlevnější produkt najdete za 2 minuty.
Okamžitě získáte aktuální informace, mezi které mimo jiné patří cena za kWh, doba fixace, měsíční poplatky a další.
Jsou věci, o kterých se nepíše, ale po telefonu je pošeptat můžeme. U nás dostanete ke srovnání odbornou konzultaci a možná přijdou i neveřejné nabídky.

Kalkulačka elektřiny

Srovnání cen elektřiny: Porovnáváme přes 40 dodavatelů

  • yellow energy
  • pre
  • cez
  • eon
  • innogy
  • centropol

Co vás ve spojení s kalkulačkou ceny elektřiny nejvíc zajímá?

Nejčastější otázky

Cena elektřiny je ve své podstatě tvořena ze dvou částí.

  • Poplatky distributorovi a operátorovi trhu dávají dohromady regulovanou část ceny. Energetický regulační úřad (ERÚ) stanovuje výši těchto poplatků.
  • Neregulovanou část určuje každý dodavatel sám na základě aktuální situace na trhu a vlastních interních postupů. Obsahuje cenu za spotřebu a stálé měsíční poplatky.


Díky neregulované části se mohou ceny elektřiny významně lišit. Poplatek distributorovi také hýbe s cenou, změnit jej však můžete pouze tak, že se odstěhujete do kraje pod dohledem odlišného distributora.

Součástí ceny elektřiny je i poplatek distributorovi. V České republice máme tři distributory (ČEZ Distribuce, PREdistribuce a E.ON Distribuce), každý z nich spravuje distribuční síť na určitém území. Abychom vám mohli přesněji vypočítat cenu, potřebujeme vědět, pod kterého z distributorů spadáte.

Na našem serveru Plyn.cz skutečně najdete téměř celý trh. Údaje jsou navíc průběžně aktualizovány, abyste měli vždy ten nejlepší přehled o cenách. V případě, že nenajdete v kalkulačce to, co hledáte, neváhejte se ozat na telefonní číslo 226 258 725 nebo napsat e-mail na resim@prevodplynu.cz.

Nejlevnějšího dodavatele uvidíte hned po vyplnění kalkulačky. Dávejte si ovšem pozor na další podmínky produktu. Se změnou dodavatele vám rádi pomůžeme a vše podrobně vysvětlíme.

O svůj elektroměr strach mít nemusíte. Změna je pouze administrativní.

Nejdříve potřebujete kontaktovat distributora, který spravuje místní distribuční soustavu, aby vás napojil na síť. Až po připojení můžete začít odebírat elektřinu od vybraného dodavatele. Najít toho pravého vám samozřejmě pomůžeme.

Ano, jedná-li se o řádný přepis energií, pak není nutné dodržovat závazek předchozího majitele. Můžete v klidu vypovědět smlouvu se stávajícím dodavatelem a najít si výhodnější produkt u jiného.

Změna dodavatele se odvíjí od typu smlouvy, kterou máte aktuálně sjednanou, konkrétně od délky závazku.

  • Smlouvu na dobu neurčitou můžete vypovědět kdykoliv. Musíte však dodržet tří měsíční výpovědní lhůtu.
  • V případě smlouvy na dobu určitou je nutné závazek s dodavatelem dodržet. Jinak po vás může vyžadovat poplatek za předčasné vypovězení smlouvy. Výpověď je nejlepší zaslat současnému dodavateli nejpozději měsíc před koncem závazku a následně si ověřit, že vše běží, jak má. Pokud to nestihnete, pak se smlouva automaticky prodlouží.


Pokud nevíte, jakou máte se svým dodavatelem smlouvu. Kontaktujte přímo jeho zákaznickou linku. Ze zákona má povinnost vám informaci předat.

Zavřít okno