Zájem o LNG raketově roste, jak bude využit v ČR?

Zájem o zkapalněný zemní plyn výrazně stoupá v celé Evropě. Jeho dovoz se meziročně dokonce zdvojnásobil. V České republice se plánuje toto palivo využít zejména v dopravě.

  • 9. listopadu 2020

Zájem o LNG raketově roste, jak bude využit v ČR?

main-article
main-article

Počet plynových přípojek roste, vzbudily zájem dotace?

Podle posledních zpráv je v České republice stále více aktivních plynových přípojek. Jsou tím hlavním důvodem dotace? A topíte vy sami plynem? Čísla vás možná překvapí.

  • 2. října 2020
main-article

Spotřeba plynu klesá, jeho využití ale setrvale roste

Zajímá vás, nakolik české domácnosti využívají zemní plyn? Klesá jeho spotřeba, nebo naopak stoupá? Podívali jsme se za vás do statistik českých úřadů a zjistili zajímavé informace. Pojďte se s námi podívat, jak si zemní plyn u českých domácností vede.

  • 14. září 2020
main-article

5 věcí, které byste měli vědět o projektu SecureGas

Už jste něco zaslechli o projektu SecureGas financovaném Evropskou unií? V českých médiích se o něm moc nedozvíte. My jsme pro vás však zjistili to nejdůležitější. Jeho cíle jsou více než zajímavé.

  • 24. srpna 2020
main-article

Koronavirus a zemní plyn: Budou propady cen dále pokračovat?

Koronavirus bude mít na ekonomiku drtivý dopad, o tom není pochyb. Jak ale epidemie a s ní spojená vládní nařízení ovlivní ceny zemního plynu? Můžeme čekat další pokles?

  • 10. srpna 2020
main-article

Distribuce plynu v Praze prudce podraží, bude se investovat

Energetický regulační úřad vydal střednědobý výhled na příštích pět let –⁠ distribuční ceny plynu by měly růst, a to obzvláště v Praze. Na území spadající pod společnost Pražská plynárenská Distribuce by měly regulované ceny v příštích letech stoupnout meziročně až o 7 %. Podle regulátora trhu jsou důvodem zastaralé plynovody i obtížnější stavební práce kvůli husté zástavbě.

  • 3. srpna 2020

Starší články

Zavřít okno