CENTROPOL ENERGY se připojil k deklaraci usilující o kultivaci energetického trhu

Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu se má stát pověstným kladivem na podvodné prodejce energií. S významnou podporou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) se na tomto dalším posílení ochrany spotřebitelů dohodli klíčoví dodavatelé energií.

  • 26. března 2020

CENTROPOL ENERGY se připojil k deklaraci usilující o kultivaci energetického trhu

main-article
main-article

Aleš Graf: Přál bych si, abychom byli hrdí na odvětví, ve kterém pracujeme

„K podnikání patří rozhodování i občasné chybování. Sám jsem udělal celou řadu chyb. Důležité je, že jsem se z každé z nich poučil a nikdy nepřehazoval odpovědnost na jiné,“ říká severočeský obchodník s energiemi Aleš Graf.

  • 19. března 2020
main-article

Centropol: Dodavatel, který se postavil dominantním hráčům

Aleš Graf měl před lety správný nápad a nebál se ho zrealizovat. Postavil se energetickým gigantům a po liberalizaci trhu s elektřinou založil společnost Centropol Energy, a.s., která nadobro změnila český trh s energiemi. Přečtěte si příběh o tom, jak Graf zákazníkům nabídnul levnější energie a sám se stal jedním z nejbohatších Čechů.

  • 31. ledna 2020
main-article

Distribuce plynu v roce 2020: Kolik si připlatíte?

S novým rokem přicházejí v platnost také nové ceníky dodavatelů plynu. Připlatíte si, budete-li v roce 2020 chtít vytápět, vařit či ohřívat vodu plynem? A nebo si naopak budete mnout ruce? Zjistěte, jaké jsou indikativní ceny plynu pro první čtvrtletí tohoto roku a zda se jich dodavatelé doopravdy drží.

  • 27. ledna 2020
main-article

Boj s energetickými šmejdy nabírá na obrátkách, Energetická deklarace zpřísnila

Energetická deklarace, která začátkem tohoto roku vznikla, aby chránila spotřebitele před takzvanými energetickými šmejdy, se včera dočkala své první aktualizace. Druhá verze je značně přísnější a nemohou ji podepsat aukční nebo zprostředkovatelské společnosti. Co s sebou nová Deklarace přinese a proč byly změny nevyhnutelné?

  • 12. prosince 2019
main-article

ČPS: Auta na plyn trhají rekordy

V České republice jezdí rekordní počet aut na CNG. Ve 3. čtvrtletí 2019 to bylo již 22,5 tisíce vozidel. CNG je jedním z alternativních pohonů, který produkuje nižší emise než konvenční motory. V energetických koncepcích je stlačený zemní plyn vnímaný jako most k elektromobilitě, jenž od řidiče nevyžaduje žádné větší ústupky. Jak vypadá trh s CNG automobily nyní a jaký vývoj můžeme očekávat v ČR do budoucna?

  • 9. prosince 2019

Starší články

Zavřít okno