Nové cenové rozhodnutí ERÚ: Jak se dotkne plynu?

Mimořádná situace si žádá mimořádná opatření. A době, kdy je ekonomika ochromena koronavirem, to platí dvojnásob. Dopady nouzového stavu se snaží zmírnit snad všichni velcí hráči, od samotné vlády přes dodavatele energií až po Energetický regulační úřad, který ke konci dubna vydal mimořádné cenové rozhodnutí. Co přesně toto rozhodnutí upravuje a jak se tento krok projeví na cenách plynu?

  • 11. května 2020

Nové cenové rozhodnutí ERÚ: Jak se dotkne plynu?

main-article
main-article

Biometan: Jak se vyrábí a proč je to palivo budoucnosti?

Biometan by mohl podle zástupců Komory obnovitelných zdrojů energie do roku 2030 nahradit zemní plyn až ve čtvrtině českých domácností. Podívejte se na to, jak se biometan vyrábí a proč je často označován jako palivo budoucnosti.

  • 30. dubna 2020
main-article

CENTROPOL ENERGY se připojil k deklaraci usilující o kultivaci energetického trhu

Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu se má stát pověstným kladivem na podvodné prodejce energií. S významnou podporou Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) se na tomto dalším posílení ochrany spotřebitelů dohodli klíčoví dodavatelé energií.

  • 26. března 2020
main-article

Aleš Graf: Přál bych si, abychom byli hrdí na odvětví, ve kterém pracujeme

„K podnikání patří rozhodování i občasné chybování. Sám jsem udělal celou řadu chyb. Důležité je, že jsem se z každé z nich poučil a nikdy nepřehazoval odpovědnost na jiné,“ říká severočeský obchodník s energiemi Aleš Graf.

  • 19. března 2020
main-article

Centropol: Dodavatel, který se postavil dominantním hráčům

Aleš Graf měl před lety správný nápad a nebál se ho zrealizovat. Postavil se energetickým gigantům a po liberalizaci trhu s elektřinou založil společnost Centropol Energy, a.s., která nadobro změnila český trh s energiemi. Přečtěte si příběh o tom, jak Graf zákazníkům nabídnul levnější energie a sám se stal jedním z nejbohatších Čechů.

  • 31. ledna 2020
main-article

Distribuce plynu v roce 2020: Kolik si připlatíte?

S novým rokem přicházejí v platnost také nové ceníky dodavatelů plynu. Připlatíte si, budete-li v roce 2020 chtít vytápět, vařit či ohřívat vodu plynem? A nebo si naopak budete mnout ruce? Zjistěte, jaké jsou indikativní ceny plynu pro první čtvrtletí tohoto roku a zda se jich dodavatelé doopravdy drží.

  • 27. ledna 2020

Starší články

Zavřít okno